KONST / Ramar / Ram 2917358
*
nr 291 7358
Ram
1800-tal, oval innermått 48,5x61
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 21:06:49
1
700 kr
15/12 11:19:57
2
800 kr
15/12 13:12:05
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02
*
Ram
nr 291 7358
Ram
1800-tal, oval innermått 48,5x61
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 21:06:49 | 1 | 700 kr |
15/12 11:19:57 | 2 | 800 kr |
15/12 13:12:05 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02